26 maja 2024

3 pomysły na ciekawy biznes z niskim kapitałem początkowym!

Chcesz prowadzić swój biznes jednak i nie masz ogromnych środków finansowych do otworzenia czegoś swojego? Nie martw, się my dzisiaj przedstawimy, Tobie 3 ciekawe rozwiązania na biznes z małym kapitałem. Możesz wykorzystać nasz pomysł, ale i na nim się wzorować.

Dodatkowo wypisaliśmy, ile możesz, zarobić w danym biznesie, ale i dodaliśmy krótki opis danego pomysłu.

Pomysły na biznes z małym kapitałem

1. Korepetycje

Korepetycje, to pomysł na biznes, który nie wymaga dużego wkładu własnego i daje dużo satysfakcji, z tego względu świetnie pasuje do tego zestawienia. Korepetycje stacjonarne, ale i internetowe, które zdobywają coraz większą popularność to ten biznes jeden z tych lepszych do prowadzenia, przy małym budżecie. Jeżeli lubisz się uczyć i masz wiedzę z danego jednego, czy kilku przedmiotów możesz uczyć pokolenie młodsze i dodatkowo zarabiać.

Możesz uczyć na dwa sposoby, stacjonarnie u kogoś w domu bądź internetowo przed komputerem wybór należy tak naprawdę do Ciebie. Zarobek jest średni, ale prosto zdobyć wielu klientów, ale i Twój koszt początkowy to praktycznie zerowy około 200/300 złotych. Zyski wahają się od 25 do 100 złotych netto za godzinę.

2. Grafik komputerowy

To ciekawy zawód dla osób, które nie mają, dużego kapitału wystarczy, zrobić swoją stronę, nawet i nie, ponieważ można sprzedawać na platformach marketplace i na Facebooku i innych social mediach. Dodatkowo kupisz komputer i programy graficzne jest to koszt od 1000 do 5000 złotych w zależności od komputera. Zarobek za jedną grafikę to zysk od 15 do 35 złotych, a nawet i ceny sięgają od 100 do 200 złotych.

3. Sprzedaż ubrań.

Sprzedaż ubrań używanych to ciekawy, ale i tani pomysł, jeżeli sprzedajesz przez internet na platformach typu Allegro, vinted. Na samym początku możesz sprzedawać swoje ubrania, w których już nie chodzisz, co waha, się z zerowym wydatkiem a zarobek to od 2000 złotych na tego typu platformach, co więcej, starczy, Ci na tonę ubrań jak dobrze poszukasz i 1000 złotych Ci jeszcze zostanie. Dlatego też i ten pomysł jest ciekawy, ale i prosty do wykonania.